Naskladnění parfumérie Galimard nejpozději do konce července.

O Provence a levanduli

Nádherná vůně levandule je jednou ze základních esencí parfumerie Galimard a je hojně využívána i největšími výrobci parfémů.

Nejstarší francouzská parfumerie Galimard využívá levanduli pěstovanou v okolí Grass v Provence.

Habit du Parfumeur - Galimard

Provence je vyhlášena svými levandulovými poli a je světovou jedničkou v pěstování této již od středověku využívané rostliny. Velký vliv má i zvláštní složení půdy a příznivé podnebí této malebné části. Hory, moře, sluneční svit formují tuto jižní část Francie a dodávají jí neopakovatelnou atmosféru a ráz krajiny.

Používání levandule se datuje od starověku. Byla velmi ceněna v Řecku i starém Římě, kde byla používána do koupelové vody a na praní prádla.

Hlavní výrobci rukavic ve francouzském městě Grasse vyráběli kožené rukavice pro královské dvory Francie a Evropy. Vůně opálené kůže byla pro jemně oblečené muže a ženy nepřijatelná a esenciální olej pravé levandule se používal k parfémování rukavic a maskování vůně kůže.

Výroba rukavic byla rozvinuta v roce 1614 v Grasse. V roce 1714 byl Jeanem de Galimardem založen Cech výrobců rukavic a v roce 1759 se tentýž cech stal hlavním Cechem výrobců parfémů.

Odborné znalosti výrobců parfémů se pomalu rozvíjely po generace rodin pracujících v oblasti parfému. Dynamičtí lidé a hojné přírodní zdroje včetně růží, jasmínu, tuberózy a levandule vedly k tomu, že parfemářské řemeslo  se stal v Grasse špičkovým a dodnes je světovou kolébkou parfémů.

Pravá levandule si udržuje silnou vůni po dlouhou dobu a jak praví legenda ..  sáček plný levandule přináší hodně štěstí ...  Jarmila

Grasse%20historie%2C%20Provence%2C%20Galimard%2C%20levandulov%C3%A1%20pole

 

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení